Ohessa fuusioitumisen vaikutuksista Arazzon asiakkaille ja alempana tekstissä tietoa vaikutuksista toimittajille.

Asiakkaille

Arazzo Oy:n fuusiolla ei ole vaikutusta asiakkuuksien hoitoon. 1.1.2022 alkaen Hansaprint Oy vastaa kaikista Arazzo Oy:n sopimuksista ja velvoitteista. Toiminta ja toimitukset jatkuvat ennallaan Hansaprintin toimesta (Hansaprint Oy, Y-tunnus 1023181-4, arvonlisäverotunnus: FI10231814).

Hansaprint panostaa Arazzon toiminnan kehittämiseen, erityistä panostusta suunnataan sisustusratkaisuihin. Arazzon nimi tulee säilymään jatkossakin, Hansaprintin sisustusratkaisuja tuotetaan tammikuusta 2022 alkaen Arazzo Interior brändillä.

Asiakkaiden näkökulmasta toimintaan ei ole tullut, eikä tule jatkossaan katkosta. Voikin todeta, että ainoastaan logo muuttuu. Hansaprint tarjoaa Arazzon asiakkaille kaikki Hansaprintin palvelut käyttöön. Lisätietoja www.hansaprint.fi.

Tavoitat yhteyshenkilösi samasta puhelinnumerosta kuin aikaisemmin, vain sähköpostiosoite ja osoite muuttuvat:

  • Myyntipäällikkö Toni Koponen, puh. 045 226 2236, toni.koponen@hansaprint.fi
  • Myyntipäällikkö Pekka Meriläinen, puh. 040 539 8599, pekka.merilainen@hansaprint.fi
  • Myyntipäällikkö Santeri Saastamoinen, puh. 040 414 7060, santeri.saastamoinen@hansaprint.fi
  • Myyntipäällikkö Mikkis Salminen, puh. 040 824 7911, mikkis.salminen@hansaprint.fi
  • Graafinen suunnittelija Martin Nysten, puh. 0400 260 649, martin.nysten@hansaprint.fi
  • Arazzo Interiors myynti työskentelee osoitteessa Hansaprint Oy, Työpajankatu 9 D, 00580 Helsinki

Lisätietoja antavat tarvittaessa:

  • Myyntijohtaja Tommi Ketola, puh. 040 413 7027, tommi.ketola@hansaprint.fi
  • Toimitusjohtaja Jukka Saariluoma, puh. 0400 447 619, jukka.saariluoma@hansaprint.fi

Toimittajille

Hansaprint Oy:stä tuli Arazzo Oy:n 100 % omistaja kesäkuussa 2021. Vuoden vaihtuessa yritysrakennetta yksinkertaistetaan ja Arazzo Oy fuusioidaan emoyhtiöönsä Hansaprint Oy:hyn.

Arazzo Oy:n operatiivinen liiketoiminta ja kaikki siihen liittyvät sopimukset, velvoitteet ja vastuut siirtyvät sellaisinaan fuusion seurauksena Hansaprint Oy:lle, joka jatkaa toimintaa omalla nimellään ja Y-tunnuksellaan.

Pyydämme toimittajia huomioimaan, että laskutustiedot muuttuvat. Siltä osin, kun toimitettu tavara tai palvelu on vuodelle 2022, tulee lasku toimittaa Hansaprintin laskutustiedoilla. Mikäli vastaanotamme laskuja vuoden 2022 toimituksista Arazzo Oy:lle osoitettuna, joudumme nämä palauttamaan ja pyytämään uuden laskun. Laskut, jotka koskevat vuoden 2021 aikana tehtyjä toimituksia, tulee osoittaa edelleen Arazzo Oy:lle ja toimittaa perille viimeistään 10.1.2021 mennessä.

Yhteystiedot 1.1.2022 alkaen:

Hansaprint Oy

Y-tunnus 1023181-4

Arvonlisäverotunnus (VAT) FI10231814

Kotipaikka Turku, Finland

Toimittajiltamme toivomme ensisijaisesti laskuja sähköisinä.

Sähköistä laskutusta varten tarvittavat tiedot:

OVT-tunnus: 0037102318140220

Operaattoritunnus: BAWCFI22 (Basware Oyj)

Mikäli sähköinen laskutus ei ole mahdollinen, paperilaskut (tai PDF) voi toimittaa:

Hansaprint Oy

Ostoreskontra Vantaa

PL 501

20101 Turku

ostolaskut@ts-group.fi

Lisätietoja antavat tarvittaessa:

  • Hankintapäällikkö Seppo Mero, puh. 050 317 5931, seppo.mero@hansaprint.fi
  • Toimitusjohtaja Jukka Saariluoma, puh. 0400 447 619, jukka.saariluoma@hansaprint.fi

Tehtaiden osoitteet 1.1.2022 alkaen:

Hansaprint Oy Vantaa

Tammiston Kauppatie 27

01510 Vantaa

Hansaprint Oy Turenki

Painotie 5

14200 Turenki