TagAge - fiksumpia painotuotteita
Mitä?
Hansaprintin TagAge-palvelu tarjoaa asiakkaille kokonaan uuden tavan luoda ja tilata NFC/RFID integroituja painotuotteita. UPM Raflatacin kanssa kehitetty palvelu on ensimmäinen laatuaan maailmassa.
TagAgessa hyödynnetään RFID-perheeseen kuuluvia NFC-radiotaajuustunnisteita, jotka ovat yhdistettävissä mitä erilaisimpiin painotuotteisiin - kuten tarroihin, julisteisiin tai käyntikortteihin.
TagAge on suunniteltu erityisesti personoiduille painotuotteille, joiden valmistuserät ovat usein pieniä.
Miksi?
TagAge-palvelu on asiakkaille erittäin helppo tapa saada käyttövalmis tuote yhdestä ja samasta paikasta. Aluksi se on suunnattu yritysasiakkaille, mutta palvelulla on potentiaalia kasvaa myös kuluttajamarkkinoille.
Miten?
Painotuotteiden painatus tehdään digitaalisesti, mikä antaa mahdollisuuden vaihtaa tuotteen dataa ja visuaalista ilmettä tilauksen sisällä.
Hansaprint auttaa tarvittaessa painotuotteen materiaa-lin valinnassa, tuottaa visuaalisesti hyvännäköisen ulkoasun, integroi painotuotteen ja tunnisteen sekä koodaa tunnisteeseen halutut tiedot.
Tilaaminen on helppoa ja nopeaa web-pohjaisen käyttöliittymän (www.tagage.eu) kautta.












